KONST / Litografier / Färglitografier 14193319
nr 1419 3319
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografier, 3 st, PT. Signerad, daterad 75. Färglitografi, bildmått: 20x28cm, yttermått inklusive ram: 33x42cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 20 september 2021
kl 18:57:13
15/9 21:21:07
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson